kurzy na lodi - otázky a odpovědi

Při pobytu na jachtě může dojít k zásadnímu střídání počasí s rozdílnými teplotami. Takže počítejte se slunečnými teplotami okolo 30 °C, s poklesem na 10° C, deštěm a větrem. Podle toho prosíme, uzpůsobte vaší výbavu na loď. Opravdu jsou dny, kdy vám budou stačit jen plavky a ručník. Naopak při změně počasí oceníte větrovou bundu a teplé oblečení. Doporučujeme si vzít s sebou na loď tenisky, nebo sandály. Pantofle či žabky nejsou k bezpečnému pohybu na lodi nejoptimálnější. Nezapomeňte na zábavné hry, nabíječky a spacák, kdybyste chtěli přenocovat na palubě, v náručí romantické noci:-)

Na jachtě není problém s elektrickou energíí, pouze s připojením na internet.

Velmi pohodlně. Naše lodi jsou uzpůsobeny tak, aby všichni klienti měli pohodlí. Interiér je luxusní a praktický. Posádce je k dispozici plně vybavená kuchyňka, teplá a studená sprcha, toaleta. Lodní baterii, která zprovozňuje světla, spotřebiče a ohřívá vodu, nabíjí chod motoru.

Jedním slovem skvěle. Každá loď je podle velikosti rozdělena na 3 až 4 kajuty, ve kterých se nachází dvojlůžka. V podpalubí je zároveň společný salon s jednou nebo dvěma sedačkami, které lze přes noc využít dalšími členy posádky ke spaní. Lůžka v zadní kajutě jsou poměrně prostorná 170 x 205 cm, v prostoru nohou se snižují. Stojná výška je podle typu lodě okolo 190 cm, přibližně v polovině délky lůžka se ale výrazně snižuje. V přídi bývá na menších lodích dvojlůžko typu V. Na větších lodích bývají v přídi dvě kajutys dvolůžky. Lůžka jsou vybavena pohodlnými matracemi.

Není třeba se přehnaně obávat. Za celou dobu co se plavíme se zákazníky, se nestalo, že by někomu bylo dlouhodobě špatně. Většinou se člověk především z počátku plavby cítí tak jednu až dvě hodiny nesvůj. Nicméně pak si mozek na tento neobvyklý pohyb zvykne a dokonce většina lidí prožívá kolébání jako příjemné. Hlavně ve spánku. Pro ty, co mají opravdu strach, Kinedryl učinkuje na 100% případně máme i jiné podpůrné prostředky. Plavby lodí na moři se tedy obávat nemusíte.

Plavební sezona trvá od března do října. Ať už toužíte vyrazit o jarních prázninách, v létě, či na konci sezony-jsme tu pro vás.

Trasu můžete domluvit předem s kapitánem. Doporučujeme ale nechat výběr především na něm, jelikož vám může ukázat spoustu zajímavých míst.r.

Ano. Kapitán vám vše ochotně a dopodrobna vysvětlí a uvidíte, že to není nic složitého.

Jídlo není zahrnuto v ceně pobytu. Můžete si s sebou vzít své vlastní potraviny. Na lodi je vybavená kuchňka běžným vybavením, nádobím, plynovým vařičem a ledničkou( bez mrazáku). Při kotvení lze nakupovat v místních supermaketech, jsou poměrně levné. Případně můžete navštívit přímořské stylové restaurace.

V kajutách platí zákaz kouření. Venku na palubě vám posádka jachty vyznačí místa, kde se dá kouřit bezpečně.

Samozřejmě ano. Neexistují žádná omezení kromě zdravého rozumu a nařízení kapitána, přičemž každý účastník plavby odpovídá za své chování.

Možné je samozřejmě všechno, ale náš profesionální kapitán tuto situaci nedovolí. Nemusíte mít strach, pracuje s nejlepšími přístroji a má letité zkušenosti s životem na moři.  Náš kapitánský kurz obsahuje i popis těchto extrémních situací. Není se čeho bát 🙂

Ceny základního vybavení pro potápění se u nás v současné době pohybují na poměrně příjemné úrovni. Ale veškeré vybavení vám půjčíme na celou dobu kurzu. Samozřejmě je pro každého asi příjemnější, když má vybavení svoje. Čili si můžete zakoupit masku, ploutve, šnorchl a neoprénový oblek. Ale jak jsme již zmiňovali, koupě výbavy není podmínkou pro asolvování kurzu.

Fyzická kondice, zejména co se svalového aparátu týče, nebývá tím zásadním, co rozhodne o dosažených výkonech. Dokonce i ženy mohou překonat své mužské protějšky. Cílem freediving kurzu není něco natrénovat, ale odhalit aquatický potenciál, kterým disponuje každý z nás již od narození. Čili kurzy jsou pro každého, kdo se na ně bude cítit.

Ke všeobecným zdravotním podmínkám patří mít v pořádku srdce, plíce, obličejové dutiny a také netrpět klaustrofobií. Sami byste měli zodpovědně cítit, v jakém stavu se vaše tělo nachází. Je tedy čistě na vás, jaké kroky se rozhodnete podniknout pro učast na potápěčském kurzu. Zdravotní prohlídku nevyžadujeme.

Není potřeba mít zvláštní pojištění. Stačí běžné cestovní pojištění se zmínkou, jaký kurz budete absolvovat.

Jak provozovat freediving bezpečně, jaké jsou bezpečnostní zásady. Co se děje v organismu při potápění, jaké procesy v těle při potápění na nádech probíhají. Co můžeme a nemůžeme ovlivnit. Jak trénovat, jak se zdokonalovat, jak se správně stravovat to vš se dozvíte na kurz freedivingu.

Tento adrenalinový sport je nebezpečný asi tak jako jízda na horském kole. Vše je o respektování daných pravidel, která se u nás naučíte.

Kiting je na fyzičku individuální. Našemi kurzy kitingu prošli lidé od 13- ti do 70- ti let. Odučili jsme ženy, muže i děti. Vše je o individuálním přístupu, naši instruktoři mají pochopení:-) Své fyzičky se nemusíte obávat.

Měli jsme na jachtě i rodinu s ročním dítětem a vše probíhalo v pořádku. Všichni si dovolenou na moři užili. Přesto doporučujeme nalodit děti minimálně od 4 let. V tomto věku už dítě porozumí bezpečnostním povelům a spolupracuje. Šestileté děti si již plavbu znamenitě užívají, stačí bedlivý dohled rodičů či posádky a vše se je v naprostém pořádku.

Překážkou to není. Jachty jsou vybavené plavacími vestami. Při pohybu dětí na palubě jim je oblékáme. Jachty jsou prostorné a uzavřené, takže děti se na palubě normálně pohybují, aniž bychom se báli, že vypadnou. Nicméně dozor je samozřejmě nutný.

Přejít na začátek